середа, 13 грудня 2017 р.

Різдвяна чудасія
Не чекай на чужі привітання,
Запали в своїм серці вогні,
Подаруй цей промінчик любові,
Чиєсь серце зігрій у ці дні!
Тож нехай твоя радість різдвяна
Збагатить Україну і світ,
Щоб до тебе колись повернутись
Білим янголом на Землі!

Для багатьох людей в цілому світі різдвяні й новорічні свята — це час, який вони проводять разом з сім’єю і друзями, у колі близьких по духу людей. Так, це справді родинне свято, яке пахне ялинкою, мандаринками, смачними стравами.
13 грудня в школі проведено виховний захід «Різдвяна чудасія». 

У процесі підготовки до свята  учні  нашої школи вирішили спробувати створити подарунки своїми руками. В шкільній бібліотеці одинадцятикласники  пошили із фетру пряникових чоловічків, а учні третього класу навчилися оздоблювати пряникову випічку.
Різдво — це не тільки гучні колядки, веселощі та купа подарунків під ялинкою, але й смачні сюрпризи , і, як результат, небесний аромат із кухні.
Приготувавши такий десерт до свята, можна і наїстися досхочу, і ялинку можна ним прикрасити.     


        Протягом століть пряникова випічка незмінно приводить у захват і дітей, і дорослих. У період зимових свят ці ласощі у формі різноманітних фігурок можна зустріти на всіх різдвяних базарах і новорічних столах. Дарувати приготовану своїми руками випічку — європейська традиція, яка завойовує все більше прихильників. Звичайно, смачні пряники наповнять будинок новорічним ароматом, прикрасять святковий стіл або стануть прекрасним подарунком.







 На святі учні 11 класу розповіли про історію появи пряника, яка тісно пов’язана з розповсюдженням вирощування жита та випіканням хліба. Перша письмова згадка про приправлені спеціями медові коржики датується близько 350 р. до н.е. Про печиво з медом (прадавні пряники) знали вже в Стародавньому Єгипті. Стародавні римляни готували «panus mellitus» — намазані медом коржі, які з медом же і випікалися. Пряники, близькі сучасним, вперше були виготовлені в Бельгії в місті Дінан. Традиція пекти на Різдво пряничні будиночки з’явилась в Німеччині завдяки казці братів Грімм “Гензель і Ґретель”. 
Тож учні 3 класу послухали  аудіо казку “Гензель і Ґретель”. На виховному заході Вчителька початкових класів  Марян А.О.  розповіла, що із 15 до 17 грудня  2017 року у м. Ужгород відбудеться перший Закарпатський фестиваль пряників.  На фестивалі  вже є свій символ – ведмедик на ім’я Ферко та перша представлена на конкурс солодка хатинка.

Нехай різдвяні пряники
Самі знаходять вас!
Най пампушки нагадують
Про цей святковий час!
А друзі із родиною
Потішать вас разом!
Радійте з Україною!
Вітайте всіх з Різдвом!

Немає коментарів:

Дописати коментар