понеділок, 22 січня 2018 р.

"День Сніговика в шкільній бібліотеці"
Як хочеш свята – зроби його собі, бо само воно не прийде.

                   Дані з книжки Мії Марченко Місто тіней
А чи знаєте Ви, що 18 січня святкують Всесвітній День Сніговика?
Така чудова ідея прийшла в голову німецькому колекціонеру Корнеліусу Гретцу, який ще будучи юнаком, почав збирати зображення сніговиків. У 2008 році він увійшов зі своєю колекцією в книгу рекордів Гіннеса! У нього більше трьох тисяч експонатів! І все це - Сніговики!
Колекціонер запропонував святкувати День Сніговика. Він розмірковував так: 
   По-перше, в середині січня в багатьох країнах є сніг.
  По-друге, число 18 схоже на Сніговика, який тримає в руках мітлу.
По-третє, в цей день ще не було ніякого міжнародного свята!
З давніх-давен сніговиків ліпили та поважали як і володаря зими - Мороза. Сніговиків просили про зменшення лютих морозів. Християнська легенда розповідає, що сніговики — це янголи. Адже сніг — дар з неба. Ці зимові герої передають Богові прохання людей. Тому зі "свіжого" снігу ліпили маленького сніговичка і шепотіли йому сокровенні бажання. Вважалося, як тільки фігурка розтане, бажання буде доставлено на небеса та неодмінно здійсниться. 
Саме слово «schneeman», тобто «сніговик», спочатку виникло в німецькій мові. Зображення сніговика вперше з'явилося в якості ілюстрації до дитячої книжки з піснями, виданої в Лейпцигу. В XIX столітті снігові створення стали незамінним атрибутом Різдва і Нового року. Вітальні листівки із зображенням милого усміхненого сніговика в оточенні веселих дітей швидко здобували популярність.
В Європі сніговиків завжди ліпили поруч з будинками, щедро прикрашали гірляндами і домашнім начинням, кутали в шарфи, а в руки вручали гіллясті мітли. В деталях їх «шати» вгадується містичний характер. Наприклад, ніс у вигляді морквини прикріплювали, щоб умилостивити духів, що посилають урожай та плодючість. Перевернуте відро на голові символізувало достаток у домі. У Румунії здавна відомий звичай прикрашати сніговика «намистинками» з головок часнику. Вважалося, що це сприяє здоров'ю домочадців і оберігає їх від витівок темної сили. З часом давній звичай ліпити сніговиків втратив своє культове значення і перетворився на веселу розважальну гру для дітей та дорослих.
Ось і ми  вирішили створити свято для молодших школярів і 19 січня провели День Сніговика в бібліотеці у формі інтегрованого уроку. Шкільний бібліотекар оформила фото зону та виставку власної колекції сніговичків, а вчителі початкових класів Марян А.О., Штефан О.В., Хоменчук С.М.  протягом шкільних новорічних канікул створювали з дітками  чудові аплікації! Учні мали змогу потрапити у справжню зимову казку з читанням книжки про Сніговика, з мультимедійною розповіддю про історію сніговика і снігової баби, рухливими іграми, та іншими розвагами. А ще  усі наші маленькі читачі розповідали віршики про сніговиків та снігових баб, співали пісні та відгадували загадки.




Хочеться відмітити, що в цей день у нашій бібліотеці було дуже сніжно й атмосферно-радісно, адже  цього року в нас снігу майже не було, тож ми вирішили зліпити сніговиків не із снігу, а з паперу. І ось що у нас вийшло!
І, звісно, яке ж свято без колективної фотографії?







Немає коментарів:

Дописати коментар