вівторок, 25 вересня 2018 р.

                                                          Казки школи під голубим небом


Яким має бути ставлення дітей до інших людей, до природи вчать юне покоління роздуми В.О. Сухомлинського, які є не забороною чи дозволом чогось. Це мудрі поради, що йдуть від серця до серця і породжують розумові, моральні, естетичні почуття.

"Ти живеш серед людей. Не забувай, що кожний твій вчинок, кожне твоє бажання позначається на людях, що тебе оточують. Знай, що є межа між тим, що тобі хочеться, і тим що можна. Перевіряй свої вчинки... Роби все так, щоб людям, які тебе оточують, було добре".
"Будь добрим і чуйним до людей. Допомагай слабким і беззахисним, ... товаришу в біді. Не завдавай людям прикрості. Поважай та шануй матір і батька, вони дали тобі життя, вони виховують тебе, вони хочуть, щоб ти став чесним громадянином, людиною з добрим серцем і чистою душею".
"Усі блага і радощі життя створюються працею. Без праці не можна чесно жити... Нероба, дармоїд — це трутень, що пожирає мед працьовитих бджіл. Навчання — твоя перша праця. Йдучи до школи, ти йдеш на роботу".
"Не будь байдужим до зла. Борись проти зла, обману, несправедливості. Будь непримиримим до того, хто прагне жити за рахунок інших людей, завдає лиха іншим людям, обкрадає суспільство".
Все просто, переконливо, зрозуміло, легко запам'ятовується, спонукає до роздумів . Учні цікаво розповідали, захоплено слухали, щиро дивувались, ділились враженнями і… смакували , адже у нас був літературний пікнік!













Немає коментарів:

Дописати коментар