пʼятниця, 10 вересня 2021 р.

                                                                                                         #ReadABookDay

6 вересня - День читання книг

«Книги мають особливу чарівність; вони дають нам насолоду: вони розмовляють з нами, дають нам добрі поради, вони стають живими друзями для нас» Ф. Петрарка

 Книжковий день запрошує усіх взяти улюблену книгу і провести з нею день читання. Не тримайте це в собі. Поділіться досвідом! Прочитайте вголос дітям або дорослим. Читання покращує пам'ять і концентрацію, а також знижує стрес.

У цей день рекомендують просто сісти, розслабитись і прочитати книгу від корінця до корінця.  

Ця дата покликана стимулювати шанувальників книги придбати собі щось новеньке для власної бібліотеки, піти до бібліотеки за свіженькою книжкою чи дати зрозуміти “нечитаючим”, що книги досі існують і їх можна читати і витрачати час на гортання паперових сторінок. Учні 8-б класу вирішили  саме так

 пропагувати книгу.

В цей день в шкільній бібліотеці на уроці зарубіжної літератури  учні 7–А класу ознайомилися з творчістю Муні Вітчер — літературний псевдонім відомої італійської кримінальної журналістки Роберти Ріццо. Насамперед відома як авторка книжкової серії «Дівчинка планети Шостого Місяця», яка розповідає про пригоди дівчинки на ім'я Ніна.




                                                                                        Неймовірна схожість

Як часто ви читаєте? Ні, не новини і статті в інтернеті, а книжки. Чи входить читання до вашої щоденної програмі? Якщо ні, то змушені вам повідомити, що ви багато втрачаєте, як в інтелектуальному, так і в духовному плані.   Але книги потрібно читатати не лише сьогодні, а кожного дня!!! Адже читання має просто неймовірну кількість плюсів.

ТОП-5 порад, які змусять читати кожного дня.

 1. Для початку ти маєш скласти перелік книг, які хочеш прочитати. Для цього скористайся Інтернетом або відвідай книжковий магазин. Обирай книги за принципом: тематика, жанр, автор тощо.

 2. Почни щоденно виділяти час на читання книги. Адже, якщо у тебе є бажання почати розвиватися, то обов’язково треба з чогось починати. Нехай це буде, навіть, 10 хвилин. Через тиждень – 20 хвилин. Через місяць – годину. А вже через певний час ти зможеш підібрати оптимальний час на читання, який будеш виділяти щодня. І, навіть, якщо у тебе не виходитиме знаходити багато часу на книги, то це все одно буде краще, ніж нічого, адже не важливо як швидко людина просувається, головне, щоб не зупинялася.

 3. Від читання книг треба отримувати задоволення! Якщо немає настрою, то краще залиш книгу на потім. Не потрібно терпіти й чекати «ну коли вже закінчиться ця частина, щось довго зволікає автор». Повір, сенсу від такого примусового читання буде дуже мало. А ось коли ти читаєш натхненно, з ентузіазмом, отримуючи від цього процесу позитивні емоції, то й книга буде читатися набагато легше. А що ж може бути кращим?!

4. Знайди друзів, з якими матимеш спільні інтереси. Спілкуйся з тими, хто читає книги, які цікаві й тобі.

По-перше, у такий спосіб можна обговорювати прочитане, ділитися своїми думками та міркуваннями.

По-друге, хтось обов'язково порекомендує прочитати те, про що ти, навіть, не чув, але що неодмінно буде до смаку.

А, по-третє, спілкування з однодумцями посилить твоє бажання швидше прочитати книгу, яку вже читаєш певний час та обрати для себе якусь нову книжку, адже потім можна буде з високо піднятою головою заявити, що ви це вже читали.

 5. І найголовніше, для того, аби читати більше книжок, зовсім не обов'язково думати про те, що читати всі книги треба якомога швидше. Не орієнтуйся на швидкість читання. Це відволікає увагу і сприяє втраті самої суті та отримання задоволення. Читай не поспішаючи, смакуй кожну сторінку, намагайся відчути все до дрібниць.

Отже, не лінуйся, читай книги кожного дня та створюй звичку, адже користі від книг більше, ніж ти думаєш!


Немає коментарів:

Дописати коментар