середа, 9 листопада 2022 р.

Великий бал Слова.

Памятайте: ключем Життя є Слово, що Творить. А ключем до Слова, що Творить, є Любов. Ключ до Любові – Розуміння. М.Наїмі

Сучасні дослідники мови сходяться на тому, що людина народжується з мовою, - дитина лише «згадує» її у спілкуванні з близькими людьми і поступово виробляє і

тренує мовленнєвий апарат, усвідомлює значення слів і навчається формулювати свої думки. Мова є живим творінням, а тому вона так само не випадкова у житті людини, як не випадкове її імя, місце і час народження. Народжені в Україні вже мають в собі генетичну інформацію.

Мова – це божественний дар, який дано людині. Світ ми пізнаємо через мову, бо в ній накопичено життєвий досвід попередніх поколінь. Через мову ми впливаємо на емоції та почуття людей, формуємо їхні естетичні смаки. Наука про мову – мовознавство – є однією з найдревніших наук. Про мову написано багато книг. Сьогодні 9 листопада - День української писемності та мови. Про незвідані таємниці рідної мови сьогодні  дізнавалися учні 3-А класу на бібліотечному занятті.  Діти слухали казку «Великий бал слова  з інших мов» з книжки Зірки Мензатюк «Чарівні слова: казочки про мову».  Зірка Захаріївна  - авторка багатьох дитячих книжок, і всі вони пишуться нею так, щоби між розваг та забав  читач вичитав для себе корисну інформацію, запам'ятав якусь приказку чи факт, просто граючи гру, запропоновану письменницею. З.Мензатюк  запросила  на справжній бал, де зібралися слова з інших мов.






 Діти познайомилися із запрошеними на великий бал  словами  іноземцями  -«ЕЛЕКТРИКА», «ІСТОРІЯ», «ГРАМАТИКА», «МАТЕМАТИКА», «ФІЗИКА», «КЛАС», «КАНІКУЛИ», КАРТА», «ЛІТЕРА», «ОКУЛЯРИ» та іншими гостями в українській мові, вона така гостинна - аж стали в ній давно-давно своїми такі наші, українські, слова як  «ГЕРОЙ» та  «МАЛЬВА», хоч і не забувають своє грецьке та латинське походження. Герой книжки Василько захоплюється цією магічною грою - а разом із ним і ми,  теж утягнулися в це несподіване пізнання мови. Наприкінці, вже просто на закуску, Васильку стало ясно, що він царевич - і не лише тому, що він усіх помирив, а ще й тому, що й названий він простим іменем Василь невипадково, а зі смислом. Потім діти зацікавилися  походженням своїх імен, адже вважається, що ім'я є своєрідним оберегом для кожної людини.

Третьокласникам було цікаво поринути в дивний світ нашої рідної української мови!
Мова — краса спілкування,
Мова — як сонце ясне,
Мова — то предків надбання,
Мова — багатство моє.

Мова — то чиста криниця,
Де б'є, мов сльоза, джерело,
Мова — це наша світлиця,
Вона як добірне зерно.

Мова — державна перлина,
Нею завжди дорожіть:
Без мови немає країни —
Мову, як матір, любіть!
Ф. Пантов

ЛЮБІТЬ РІДНУ МОВУ


Немає коментарів:

Дописати коментар