понеділок, 2 серпня 2021 р.

 

Дивовижний світ Беатрікс Поттер

     Протягом серпня у нашій шкільній бібліотеці функціонує диванна книжкова виставка, присвячена 155-річчю від дня народження англійської художниці-ілюстратора, письменниці-казкарки Беатріс Поттер (англ. Beatrix Potter; нар. 28 липня 1866, Кенсінгтон, Лондон — пом. 22 грудня 1943, Нір-Сорей, Камбрія).

Про популярність письменниці свідчать такі факти: у Великобританії створено офіційний сайт письменниці; ще за життя письменниці було поставлено кілька

 спектаклів за сюжетом її казок, такі спектаклі є і в наш час; створено балет за «Повістю про кролика Пітера»; в різних країнах випущено велику кількість мультфільмів за казками Поттер; в місті Уінденмір, в центрі Озерного краю, створено тематичний парк Беатрікс Поттер; у 2006 році режисером Крісом Ньюманом було знято біографічний фільм «Міс Поттер», головну роль у якому зіграла Рене Зелльвегер; зображення героїв книжок Беатрікс Поттер є одними з найпопулярніших принтів, що використовуються в товарах для дітей.

     У 1902 році була видана її найвідоміша дитяча книга — «Казка про Кролика Пітера», і протягом року довелося видати ще шість випусків, щоб задовольнити читацький попит. Вражена такою популярністю Б.Поттер казала: «Суспільство напевно любить кроликів!». «Казка про Кролика Пітера» незабаром захопила увагу дітей і дорослих всього світу. За 100 років книга досягла тиражу 40 мільйонів копій! За мотивами казок зняті фільми, зроблені анімації і навіть поставлений балет.

Книжки Беатрікс Поттер сприяють вихованню таких загальнолюдських моральних цінностей як доброта, чесність, повага до старших, допомога ближньому, але , крім того, в творах письменниці присутній новий для дитячої літератури ідейний зміст - книжки Беатрікс Поттер дають дітям перше наукове уявлення про світ природи. В них тварини зображені як досконалі самодостатні істоти, які заслуговують шанобливого ставлення з боку людини. Важливо те, що книжки Поттер призначені дітям молодшого віку, у яких саме починається формування свідомості. Тож читач, що засвоїв у ранньому віці подібні погляди, виросте людиною, котра дбайливо ставитиметься до природи.

Тварини, зображені у казках Поттер не екзотичні, а ті, котрих діти можуть бачити щодня: коти, кролики, миші, жаби, їжаки.  Причому їх характеристики не завжди збігаються з традиційними. Так вдячні і співчутливі миші допомагають Шевцю із Глостера вчасно виконати важливе замовлення, а кролики відважуються напасти на лиса і борсука, заради порятунку дитинчат. Так письменниця підводить своїх читачів до думки, що не буває тварин «хороших» і «поганих», що усі живі істоти, у тому числі і ті, кого люди звикли вважати шкідниками, мають право на життя. Такі істини, закладені у свідомість змалку, в більш дорослому віці мають перерости в усвідомлення відповідальності за збереження природи.

Беатрікс Поттер першою запатентувала свого літературного героя у якості інтелектуальної власності. Вона однією з перших почала розробку «супутніх товарів»: книжечок-розмальовок, настільних ігор, рекламної продукції, шпалер, дизайну продукції для дітей з зображенням своїх героїв. Вона стала успішним бізнесменом, заробивши власний статок, що для жінки того часу було нечуваним.

Послухайте-но цікаву історію про качку на ім’я Джемма, а на прізвище Хлюпводиця.

Так от, в одного фермера жила-була качка Джемма і її жахливо турбував той факт, що дружина фермера не дозволяла їй висиджувати своїх каченят.

І тоді вона вирішила влаштувати собі гніздо десь подалі од ферми. І ось одного прекрасного весняного дня Джемма вирушила по дорозі, яка йшла до  невисокого пагорба.

Джемма вдягла свій дорожній синій капелюшок та шаль…

Тож всі бажаючі можуть прийти до бібліотеки та почитати на зручному диванчику казки  про тварин Беатрікс Поттер.

 







Немає коментарів:

Дописати коментар