Книга - це мрія, яку ви тримаєте в
руках.
Ніл Гейман
Одне з найважливіших завдань сучасної загальноосвітньої школи – дати кожному учневі необхідний рівень
знань, залучити до багатств української та всесвітньої культури. Активне, творче ставлення школярів до навчання, рівень їх знань у різних сферах науки, техніки, культури великою мірою залежить від розвитку пізнавальних інтересів, самостійності мислення, прагнення до самоосвіти. У процесі формування цих якостей важливу роль відіграє книжка. Але книжка вчить тільки тоді, коли учень уміє працювати з нею, вміє її читати. Перед шкільною бібліотекою постає завдання оптиматизації процесів, направлених на впорядкування програм розвитку культури учнів. Рівень інформаційної культури визначається вмінням формулювати свої потреби в інформації, умінням ефективно її шукати, оцінювати й використовувати.
«Сьогодні на бібліотеки покладена серйозна місія - бути провідником та навігатором у світі інформації. Життя поставило професію бібліотекаря у перший ряд необхідних і актуальних для побудови інформаційного суспільства. Кожна людина, незалежно від віку чи фаху, відвідуючи бібліотеку, може отримати, за бажанням, потрібну інформацію або просто «підзарядитися» духовним багатством».З метою розширити знання у читачів про бібліотеку, популяризувати читання, сформувати потребу у читанні книг, пропагувати книгу як джерело знань; залучити учнів до читання книг, розвивати навички читання; ознайомити учнів із дитячою літературою як мистецтвом слова; сприяти розвитку мовлення та формувати пізнавальний інтерес; розвивати художній смак учнів, збагачувати їх словниковий запас; виховувати бережливе ставлення до книги було проведено бінарний урок з літературного читання та бібліотечного заняття «Шукай нові знання в книжках».
На уроці учні 3-А класу ділилися своїми думками про значення книг в їньому житті, відгадували загадки, відповідали на питання вікторини, переглянули книжкові виставки, слухали «Історію однієї книжки» Кароліни Рабей. Це захоплива мандрівка у таємне життя книжок із бібліотеки. В основі сюжету – історії книжок про своїх читачів, якими вони діляться після закриття бібліотеки. Усі, окрім Дасті (маленька синя книжка), — бідолаха навіть не знає, про що йдеться на його припорошених пилом сторінках… Проте одного дня це обов’язково зміниться, адже всі ми заслуговуємо на те, щоби наші історії були почутими. Що таке читати для більшості з нас? Це - поринути у цікаву подорож разом з героями книги, мандрувати, фантазувати та насолоджуватися пригодами. Це нові враження, зустрічі та приємні спогади. Тож «Мрійте! Читайте! Мандруйте»!
Місячник
шкільної бібліотеки триває!
Немає коментарів:
Дописати коментар